Позиція ВОО УНА-УНСО щодо участі в Штабі спільних дій

Wednesday, 13 September 2017, 17:58

Висловлю позицію Вінницької обласної організації партії УНА-УНСО з приводу участі в Штабі спільних дій.

УНА-УНСО, одна із перших війшла до Штабу спільних дій. Об'єднання ініційоване Рухом нових сил. На даний час Штаби спільних дій не є міжпартійними об'єднаннями з метою злиття партійно-громадських організацій в одну організацію. Це лише об'єднання зусиль для досягнення певної, актуальної на певному відрізку часу, мети.

Які ж цілі декларуються?

  1. Це зміна виборчого законодавства, зміна складу ЦВК. Наразі у ВР на розгляді є ціла низка законопроектів з цього питання.
  2. Це перезавантаження ВР, невиключено що через дострокові вибори. Але... лише після змін законодавства та складу ЦВК.

Без зміни Закону дострокові вибори не тільки не мають сенсу, певною мірою вони можуть стати більшим злом. Адже на фоні погіршення економічного стану, росте протестний настрій громадян. Цим неодмінно скористаються не тільки популістські політичні угрупування, але й явно ворожі сили до України. При дострокових парламентських виборах за старими законами ми ризикуємо отримати або деструктивний, або навіть ворожий для України Парламент.

Отже, участь УНА-УНСО в Штабі спільних дій на цьому етапі є цілком логічним і виправданим.

Тепер про події 10 вересня на кордоні із Польщею.

Цілком коректно я можу давати оцінку лише нашій участі. І наша присутність на західному кордоні теж є цілком логічною, вірною і виправданою. Як учасники Штабу спільних дій, ми вважаємо, що скасування громадянства Міхаелю Саакашвілі виглядає як помста і упередженість. Виникають сумніви з правової точки зору. В крайньому разі, людина, заочно позбавлена громадянства, повинна мати можливість повернутися в Україну для відстоювання своїх прав в суді. Багато членів УНА-УНСО за свою 27-річну історію на своєму досвіді знають про неправові утиски з боку правлячого режиму. Саме керуючись принципами солідарності делегація від УНА-УНСО відвідала Краківець і висловила свою підтримку Саакашвілі.

Щодо оцінки розвитку подій на кордоні: вина за порушення правового режиму на кордоні має лежати на всіх сторонах, і, мабуть, більшою мірою на владі. У влади є набагато більші можливості як в політичному, так і в правовому полі, недопускати подібних інциндентів. Сьогодні, на моє переконання, влада була зацікавлена саме в такому розвитку подій. І цьому є маса підтверджень. Для чого? Зведення рахунків? Підкилимні ігри у верхівці політичного бомонду? Час або покаже істину, або всі ці дійства обростуть міфами і будуть ще довгий час використовуватись політиканами для ударів по опонентах.

Вінницька обласна організація партії УНА-УНСО на даний час не бачить причин для припинення нашої участі в Штабах спільної дії.

Адже події 10 вересня не змінили цілі і мету для об'єднання зусиль патріотів. Про них я написав вище. Однак, враховуючи факт появи певних політичних осіб в оточені Саакашвілі, ми ставимось з обережністю до подальших дій, ініційованих Штабами. В цих процесах, УНА-УНСО є повністю самостійною структурою, не є чиїмось сателітом чи "хлопчиками на підхваті". Отже, УНА-УНСО, вразі відхилення більшістю учасників Штабів спільних дій, від задекларованих цілей та мети, залишає за собою право вийти з цього об'єднання.

Україна понад усе!

Голова Вінницької обласної організації партії УНА-УНСО, заступник Голови Партії    Сергій Чумак

13.09.2017