Прості схеми

Thursday, 15 December 2016, 00:51

В Україні існує організація Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», яка є мало відомою широкому загалу, але відомою у сфері спорту інвалідів. Організація в усьому позитивна, якби не одне, але…Це «але» - гроші, і те, кому вони йдуть.

Станом на 2015 рік, до системи закладів фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» входили 25 регіональних центрів з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт», 80 їх відділень в регіональних та місцевих центрах, 24 дитячо-юнацькі спортивні школи для інвалідів і 148 фізкультурно-оздоровчих клуби.

Вся ця махина фінансується з державного та місцевих бюджетів. Але можна задатися питанням: «Інваспорт» - це державна чи приватна організація. На перший погляд державна, навіть постанова  Кабінету Міністрів України є №766 від 20.07.2011 року №766 «Деякі питання центрів з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт».

Так, от згідно даної постанови: Український центр з фізичної культури і  спорту  інвалідів "Інваспорт" (далі - Центр) є спеціалізованим державним закладом, який підпорядковується  Національному  комітету  спорту інвалідів України  (далі - Комітет) та Мінмолодьспорту, забезпечує створення належних умов для реалізації державної політики у сфері фізичної культури спорту інвалідів, здійснює  заходи  з організації фізкультурно-оздоровчої та спортивної діяльності інвалідів, у тому числі щодо спорту вищих  досягнень, фізкультурно-спортивної реабілітації інвалідів.

Хто такі Мінмолодьспорт – відомо, - це міністерство, тобто державна структура, а що за організація Національний комітет спорту інвалідів України? Назва серйозна. Держава це, чи приватна структура ?

Це питання можна вияснити з допомогою державних реєстрів громадських об’єднань та реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Громадська спілка Національний  комітет спорту інвалідів України (ЄДРПОУ 19015754);
керівник Сушкевич Валерій Михайлович;
місцезнаходження : 010601 м.Київ, вул.Еспланадна, 42, оф.813.

Засновники Національного комітету спорту інвалідів України:

1.Громадська організація «Спортивна федерація незрячих України» (ЄДРПОУ 21683701)
Засновники: 1) Васін С.А., 2) Осадчий О.М., 3) Карнаух В.А.
Керівник : Жильцова Любов Василівна;
Місцезнаходження: м.Київ, вул.Глибочицька, 72

2. Всеукраїнська громадська організація «Спортивна федерація глухих України» (ЄДРПОУ 19247708);
Засновники : 1) Дмитрук М.П., 2) Кулаков Іван Петрович, 3) Сандугей Василь Павлович;
Керівник: Касіцький Л.Ф.
Місцезнаходження : м.Київ, вул.Еспланадна, 42

3.Українська федерація спорту інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату (ЄДРПОУ 22871830)
Засновники: 1) Остринський Петро Петрович; 2) Сушкевич Валерій Михайлович;
Керівник: Зайцева Олена Андріївна;
Місцезнаходження: м.Київ, вул.Еспланадна, 42

З офіційних даних видно, що Національний комітет спорту інвалідів України по суті приватна структура. Тоді виникає питання: чому в постанові КМУ Національний комітет спорту інвалідів України прирівнюється до Міністерства і чому цій приватній структурі має підпорядковуватися «Інваспорт»?

Тепер, що стосується фінансування Українського центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» . Відповідно до пункту 5 вказаної постанови : Міністерству  молоді та спорту передбачати щороку під час розроблення   проекту   Державного   бюджету  України  видатки  на утримання   та   забезпечення  діяльності  Українського  центру  з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт». Тобто, «Інваспорт» підпорядковується приватній структурі, а фінансується державою! Чи не дивно.

Далі, постановою КМУ від 29.07.2015  №596 затверджено переліки закладів фізичної культури і спорту всеукраїнського рівня, які фінансуються з державного бюджету, баз олімпійської, паралімпійської і дефлімпійської підготовки та всеукраїнських громадських організацій фізкультурно-спортивного спрямування, які отримують фінансову підтримку з державного бюджету, згідно з додатками.  До складу включено  Український центр з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та Національний комітет спорту інвалідів України. Тобто, окремими пунктами фінансуються дві пов’язані по суті приватні структури, з них одна підпорядковується іншій! І фінансуються з державного бюджету України! Питання: Скільки десятків мільйонів гривень, а може й сотень мільйонів, пішло в приватні руки за десять років ?  

Варто розглянути, ще одну цікаву оборудку, під назвою ЗАХІДНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНО-СПОРТИВНИЙ ЦЕНТР, який регулюється Указом Президента № 290 від 06.04.2006 року та  дорученням Прем’єр міністра України від 18.04.2006 року №14246/1/1-06.

Згідно пункту 5 Указу Президента №290 від 06 .04.2016 року Кабінету Міністрів України доручено опрацювати   разом   із   Національним   комітетом  спорту інвалідів    України    питання    щодо    створення     західного реабілітаційно-спортивного  центру  та  фінансування пов'язаних із цим заходів за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів. Тобто, побудований за державні кошти, але чомусь станом на 07.12.2016 року згідно даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, власником Західного реабілітаційно-спортивного центру є Національний комітет спорту інвалідів України. Розмір внеску 20 млн. грн.

Таким чином, створення Західного реабілітаційно-спортивного центру фінансувала держава, а опинився він у власності приватної структури! Питання: Якщо центр будувався за державні кошти, то чиїм він має бути? Очевидно - державним. А яким чином став приватним?. Можливо НАБУ та Генеральна прокуратура мали б розібратися в цій ситуації

Детальна інформація про юридичну особу:

Повне найменування юридичної особи та скорочене у разі його наявності

ПІДПРИЄМСТВО "ЗАХІДНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНО-СПОРТИВНИЙ ЦЕНТР" НАЦІОНАЛЬНОГО КОМІТЕТУ СПОРТУ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ
(НЕМАЄ)

Повне та скорочене найменування юридичної особи англійською мовою у разі їх наявності

 

Організаційно-правова форма

ПІДПРИЄМСТВО ОБ'ЄДНАННЯ ГРОМАДЯН (РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ,ПРОФСПІЛКИ)

Назва юридичної особи

ПІДПРИЄМСТВО "ЗАХІДНИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНО-СПОРТИВНИЙ ЦЕНТР" НАЦІОНАЛЬНОГО КОМІТЕТУ СПОРТУ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ

Ідентифікаційний код юридичної особи

34105878

Місцезнаходження юридичної особи

82536, Львівська обл., Турківський район, село Яворів, ВУЛИЦЯ РІВНИХ ПРАВ ТА МОЖЛИВОСТЕЙ, будинок 1

Перелік засновників (учасників) юридичної особи, у тому числі прізвище, ім'я, по батькові, якщо засновник – фізична особа; найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код юридичної особи, якщо засновник – юридична особа

НАЦІОНАЛЬНИЙ КОМІТЕТ СПОРТУ ІНВАЛІДІВ УКРАЇНИ
Код ЄДРПОУ засновника: 19015754
Адреса засновника: 01023, м.Київ, Печерський район, ВУЛИЦЯ ЕСПЛАНАДНА, будинок 42, офіс 813
Розмір внеску до статутного фонду (грн.): 20000000.00


КІНЦЕВИЙ БЕНЕФІЦІАРНИЙ ВЛАСНИК (КОНТРОЛЕР) У ЮРИДИЧНОЇ ОСОБИ ВІДСУТНІЙ

Дані про розмір статутного капіталу (статутного або складеного капіталу) та про дату закінчення його формування

Розмір (грн.): 20000000.00
Дата закінчення формування: 30.12.1899

Види діяльності

Код КВЕД 93.11 Функціювання спортивних споруд;
Код КВЕД 93.19 Інша діяльність у сфері спорту (основний);
Код КВЕД 96.04 Діяльність із забезпечення фізичного комфорту;
Код КВЕД 49.39 Інший пасажирський наземний транспорт, н. в. і. у.;
Код КВЕД 55.10 Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщування;
Код КВЕД 56.10 Діяльність ресторанів, надання послуг мобільного харчування;
Код КВЕД 68.20 Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна;
Код КВЕД 36.00 Забір, очищення та постачання води

Відомості про органи управління юридичної особи

ДИРЕКТОР

Прізвище, ім'я, по батькові, дата обрання (призначення) осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та дані про наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи

ШПЕРИК МИРОСЛАВА ВАСИЛІВНА - керівник з 03.09.2015;
 
ШПЕРИК МИРОСЛАВА ВАСИЛІВНА - підписант з 03.09.2015

Дата та номер запису в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи – у разі, коли державна реєстрація юридичної особи була проведена після набрання чинності Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців"

Дата запису: 22.05.2006
Номер запису: 1 411 102 0000 000265

Місцезнаходження реєстраційної справи

Турківська районна державна адміністрація Львівської області

Дата та номер запису про взяття та зняття з обліку, назва та ідентифікаційні коди органів статистики, Міндоходів, Пенсійного фонду України, в яких юридична особа перебуває на обліку:

ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ РЕГІОНАЛЬНОЇ СТАТИСТИКИ:
Ідентифікаційний код органу: 21680000;
Дата взяття на облік: 24.05.2006
 
САМБIРСЬКА ОДПI ГУ ДФС У ЛЬВIВ.ОБЛ.(ТУРКIВСЬКЕ ВIД-НЯ):
Ідентифікаційний код органу: 39509429;
Відомості про відомчий реєстр: (дані про взяття на облік як платника податків);
Дата взяття на облік: 22.05.2006;
Номер взяття на облік: 141110200000
 
САМБIРСЬКА ОДПI ГУ ДФС У ЛЬВIВ.ОБЛ.(ТУРКIВСЬКЕ ВIД-НЯ):
Ідентифікаційний код органу: 39509429;
Відомості про відомчий реєстр: (дані про взяття на облік як платника єдиного внеску);
Дата взяття на облік: 22.05.2006;
Номер взяття на облік: 271000547

Дані органів статистики про основний вид економічної діяльності юридичної особи, визначений на підставі даних державних статистичних спостережень відповідно до статистичної методології за підсумками діяльності за рік

Код КВЕД 93.19 Інша діяльність у сфері спорту

Дані про реєстраційний номер платника єдиного внеску, клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності

Дані про реєстраційний номер платника єдиного внеску: 271000547;
Дані про клас професійного ризику виробництва платника єдиного внеску за основним видом його економічної діяльності: 7

Інформація про здійснення зв'язку з юридичною особою

Телефон 1: 0326933640
Телефон 2: 0507010018

 

Теми: