Щодо розвитку партії УНА-УНСО.

Wednesday, 1 November 2017, 21:04

Доброго дня Побратими, друзі. Дякую за підтримку на З'їзді.

Взяв на себе відповідальну ношу. І вірю в те, що підтримавши мою кандидатуру, ви тим самим, підтримали і запропонований мною шлях подальшого розвитку партії. Особлива подяка полковнику Валерію Бобровичу. Він взяв на себе очільництво партією в дуже складний період нашого розвитку. На з'їзді було обрано 2-х заступників, Провід партії, сформовано Виконком.

Викладу на загал ті напрямки, які потрібно активізувати.

Основний посил: ми маємо вивести УНА-УНСО на новий рівень в плані публічної політики. Створити підгрунтя для можливості впливати на громадсько-політичну ситуацію в Країні, формувати громадську думку. При цьому: немаємо зменшувати розвиток ГО "УНСО", як дієвої добровольчої формації. Для нас УНСО сьогодні є братством воїнів, де формується нова генерація чесних, відданих Україні і справі українців. Правильно розставивши пріоритети, нам вдасться стати дієвим мобілізаційним осередком патріотів-державників. Спробую довести хибність твердження "політика, то брудна справа". В моєму розумінні, політика то є в першу чергу просвітництво: відкрите донесення ідеалів, моральних цінностей, духовності. Прозора діяльність Організації, її Проводу і очільників.

Я не є прихильником "тотальної зради". Якщо в Україні є позитивні зрушення, їх треба підтримувати і розвивати. Це вселяє оптимізм громади. А коли є саботаж і бездіяльність - це теж потрібно виносити на загал, обговорювати, шукати шляхи змін і ці зміни здійснювати.

За останній час, на фоні тотальної кризи, на задній план відійшло питання звільненя з полону наших побратимів. В першу чергу я маю на увазі "бранців кремля". Найближчим часом вивчу питання і спільно з Проводом випрацюємо тактику дій УНА-УНСО. Микола Карпюк, Станіслав Клих і ще майже сотня полонених українців мають відчувати що Україна за них бореться. В нинішньому році ми зверталися до МЗС, до керівництва України з вимогою:

"На найближчому засіданні Радбезу ООН підняти питання невідкладного звільнення ВСІХ в’язнів Кремля: Миколу Карп’юка, Станіслава Клиха, Олега Сєнцова, Олександра Кольченка, Романа Сущенка та десятків інших Українських Патріотів, що страждають в кремлівських казематах."

Сьогодні ми повинні активізуватися самі, активізувати українських політиків і мобілізувати громадськість в цих питаннях.

Партійна структура УНА-УНСО на сьогоднішній час є досить обезкровленою в плані громадсько-політичного активу. Для цього є об'єктивні причини. Кістяк УНА-УНСО в час подій на Майдані 2013-14 років складався з стрільців УНСО, партійного активу. Був викрадений Микола Карпюк, вбито Олександра Музичко, невдалий союз і зрештою війна. Найбільша і найкраща частина Організації з перших днів добровольцями, а згодом в складі ЗСУ, стала на захист від ворога. І всі наші потуги від 2014 і до сьогодні зводились до найголовнішого: мобілізація патріотів на війну, формування добровольців для тероборони, волонтерська допомога підрозділам. Організація за ці роки виховала низку командирів, офіцерів ЗСУ, сержантів і рядових спеціалістів. На членах УНСО сформоване учбове відділення одного з військових вузів України. Територіальна оборона: хто цікавиться цими питаннями може їх дослідити на прикладі ТрО Маріуполя.

Це є щоденна, методична робота і все це потрібно розширювати. А для цього потрібні нові люди, здатні до ефективної роботи.

Тому, постійне формування кадрового резерву Організації і є основою розвитку. Ми маємо лише розширити напрямки діяльності. Зберігши і продовжуючи розвиток військового напрямку співпраці з ЗСУ, маємо відновити громадську роботу по залученню активу. Націоналісти-державники просто зобов'язані пред'явити свої претензії на владу. УНА-УНСО має стати платформою і так само як у військовій справі, вже в політично-громадській діяльності втілювати новації, входити в управлінські структури, конкурувати за виборні посади. Це не може бути реальністю без мобілізації патріотів, їхньої фахової підготовки, проповідування цінностей перед загалом.

Для реалізації такого плану, УНА-УНСО мусить відновити практику спілкування з громадою. Відновити поїздки лідерів партії по регіонах. Створювати нові комунікаційні можливості. На озброєння маємо взяти призабуті, але правильні гасла. УНА-УНСО є консерваторами в питаннях традиційних цінностей: родина, вшанування предків, допомога ближньому, тощо. І УНА-УНСО є революціонерами в питаннях сучасних викликів: конкуренція України в глобальномі світі. На моє переконання, саме розбудова активної нації, здатної виборювати свої інтереси в усьому світі і має лягти в основу нашого "Українського інтересу".

Проповідуючи дані цінності, ми підтягнемо під пропор Організації, моральний актив. Зміцнемо свої лави і з новими силами кинемо виклик всьому антиукраїнському, антидержавному, антиморальному. 

Чи є ризики в залучені нових членів партії і Організації в цілому? Звісно є. Але система здорових противаг між партією і бойовим братством УНСО стане запорукою того, що партійна складова не зійде на манівці, не спуститься до голослівного популізму. Здорова конкуренція в лавах партії має підняти на верх дієвих, моральних сподвижників.

Ще раз дякую Побратимам за довіру і підтримку. Зроблю все, щоб за мого керівництва партія і Організація стала ще сильнішою.

Слава Нації! Смерть ворогам!

Голова УНА-УНСО Сергій Чумак

https://www.facebook.com/sergiy.chumak/