Демілітаризація поліції В США... Приклад для України?

Вівторок, 19 Травень 2015, 14:05

Президент США Обама вчора оголосив про початок курсу на демілітаризацію поліції. У світлі останніх масових заворушень у містах Фергюсон та Балтімор. Непоганий приклад для України.

Важкоозброєна поліція, яка використовує бронетранспортери, гранатомети та автоматичну зброю, ніколи вже не буде ефективно працювати на упередження загрозливих ситуацій, не буде служити громадянину та захищати його.

В Україні складається ситуація, коли новий поліцейський перш за все повинен бути навчений перш за все упереджати виникнення надзвичайної ситуації. Зброя потрібна, але тільки не важка і для захисту життя поліцейського та громадян.

Передчуваю, що з виходом на патрулювання нових українських поліцейських, знайдеться чимало бажаючих ( а, не виключаю, що такі люди спеціально готуються) випробувати хлопців та дівчат на витримку та професіоналізм, а то й просто «потролити».

Ось для цього і потрібна холодна голова, психологічна та моральна підготовка і відсутність важкої зброї…

Безумовно,від безладів на вулицях та терористичних атак ніхто не застрахований. Власне для цього і проходять бойове хрещення наші побратими УНСОвці в лавах Збройних сил та Національної гвардії України.

Костянтин Вінницький, 19.05.2015