​Привал

Четвер, 14 Травень 2015, 21:36

Привали влаштовуй великі і малі. Малі привали робляться після 40-50 хвилин походу на 10 хвилин; великі - через 4-5 годин на 2-3 години.

Перший привал влаштуй, пройшовши приблизно два кілометри. Перевір, чи немає у тебе недоліків у зброї, спорядженні та обмундируванні.

Зніми зброю і рюкзак. Якщо відчуваєш втому, лягай на спину, піднявши ноги догори (можна підкласти під ноги рюкзак). У такому положенні ноги краще і швидше відпочинуть.

Взимку малі привали влаштовуй частіше, приблизно через кожні півгодини шляху, але не більше ніж на 5 хвилин. Великі ж привали старайся, якщо можна, влаштовувати в закритих приміщеннях. Зупинившись на шляху, не лягай у сніг. Краще спокійно посидь, опустившись навпочіпки, притулившись до дерева. Не засинай на привалі взимку. Перед відправленням оглянь місце привалу, бути може, хто-небудь з товаришів заснув.

Не завжди слід точно дотримуватися терміну зупинки на привал через 50 хвилин походу. Іноді краще пройти зайвих 10-15 хвилин і зупинитися в більш укритому місці.

Влітку під час великого привалу зніми з себе спорядження та одяг і вмийся.

Відпочинок, роздягання і купання роби тільки по черзі з товаришами.

На нічліг зупиняйся за годину до настання темряви. Визнач, де ти знаходишся, і, лише переконавшись, що поблизу немає ворога, проїжджих доріг, полян, сіл, ставай на нічліг. Виставляй караули, особливо в тому напрямку, звідки можна чекати появи ворога. Караул повинен бути виставлений на такій відстані, щоб він міг швидко попередити загін про небезпеку. Охорона виставляй навіть тоді, коли вас двоє-троє, - в цьому випадку спите по черзі.