ТАКТИКА ВЕДЕННЯ БОЮ В УМОВАХ МІСТА

Четвер, 11 Червень 2015, 15:55

Міські бої вимагають від бійців концентрації всіх тактико-спеціальних знань і умінь, максимальної уважності і напруги моральних і фізичних сил. Ведення бою в міських умовах пов'язане з максимальним ризиком. Це найбільш запеклі і кровопролитні бої. Обумовлено все це багатьма факторами:

-щільність забудови, що сковує бойові маневри;
-зміна і складність ландшафту місцевості, що дезорієнтує бійця, ти самим робить його легкою мішенню;
-прихованість і обмеженість спостереження, що призводить до несподіваних вогневих контактів;
-безліч вогнищ опору і їх локалізованість, що ставить сторону оборони у більш вигідне становище;
-неможливість лінійного вибудовування фронтів і розташування угруповання і багато іншого.

Перед висунення в район проведення спецоперації необхідно блокувати даний район по всіх можливих напрямках і провести комплекс заходів, пов'язаний зі збором розвідувальної інформації: опорні пункти опору і укріпрайони, маршрути руху, розташування угруповання противника, вузли зв'язку та ін. 
Дана інформація може збиратися за допомогою спостереження, допиту місцевих жителів, вивчення району на карті, від агентурних джерел, проведення розвідувальних заходів, допиту полонених, проведення розвідки боєм. 
Вже уважно вивчивши райони на карті та проаналізувавши інформацію з наглядових постів, можна виділити ключові точки опору та ін. Інформацію про особливості архітектури населеного пункту можна знайти в інтернеті, навіть просто аналізуючи фото місцевих жителів у соц.мережах.

Наступним етапом стає безпосереднє введення штурмових підрозділів. Як правило, тактика ведення бою в міських умовах має на увазі роботу невеликих штурмових груп з підтримкою артилерійських засобів ураження і бронетанкової техніки на посилення, якщо є можливість і безпеку її використання. Штурмові групи зачищають конкретно виділений район / квартал з подальшим виставленням заслонів і блок-постів. Необхідно взяти під охорону і організувати ключові вузли оборони на стратегічних перехрестях, організувати наглядові пости на висотних будівлях, попередньо створивши мінно-інженерні загородження на підступах до них.