21 серпня представники діаспори з усього світу зберуться в Києві

21 серпня представники діаспори з усього світу зберуться в Києві

Четвер, 20 серпня 2015, 14:30

Владі розкажуть, якою має бути програма повернення українців з-за кордону

21 серпня у Києві відбудеться конференція, присвячена питанням взаємодії закордонного українства. Організовує її Українська всесвітня координаційна рада, повідомляє медіапортал української діаспори "Vidia".

«Загальновизнаними є заслуги української діаспори перед Батьківщиною щодо збереження історичної пам‘яті, традицій  визвольної боротьби проти окупантів, звідки б вони не походили, допомоги  українцям в часи лихоліття, — йдеться у повідомленні УВКР. — В нових умовах, після здобуття Україною незалежності кардинально змінилося співвідношення співпраці діаспори зі своєю Батьківщиною».

Саме тому, пояснюють  організатори, конференцію вирішили провести її у двох взаємодоповнюючих напрямках: «Закордонне українство для України» та «Держава Україна для закордонного українства».

«Якщо в першій частині йтиметься про гуманітарну допомогу наших співвітчизників в умовах війни проти Росії, протидію російській дезінформації, лобіювання інтересів України через можливості народної демократії, то в наступній панелі планується розглянути питання протидії асиміляції української діаспори, будуть прийняті пропозиції  до нової Державної програми співпраці із закордонним українством, говоритиметься про потребу прийняття Державної програми повернення наших співвітчизників в Україну, про підвищення законодавчого статусу закордонного українця», — наголошують в УВКР.

До участі в конференції зголосилися представники світового українства більш як з 20 держав, зокрема, Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Бразилії, країн Прибалтики, Нідерландів, Росії, Казахстану, Румунії, Хорватії, Канади, Австралії, США, і навіть такої  екзотичної країни, як Андорра.

Заплановані виступи  віце-прем‘єр-міністра, міністра культури України В. Кириленка, міністра освіти і науки С. Квіта, народних депутатів України, зокрема, голови Міжфракційного об‘єднання «Світове Українство» І. Крулька.

Будуть присутні також учасники АТО, волонтери з-за кордону, які  підтримують  наших бійців. Зокрема від Української Націоналістичної Самооборони УНСО запрошення взяти участь у заході отримав офіцер розвідувального батальйону УНСО Ігор Мазур "Тополя". 

Інформаційний центр УНСО