Чому УНСО не бере участі у заходах з нагоди свята Покрови 14 жовтня в Києві

Чому УНСО не бере участі у заходах з нагоди свята Покрови 14 жовтня в Києві

Понеділок, 13 жовтня 2014, 00:00

 Щороку 14 жовтня на день Покрови Пресвятої Богородиці націоналісти влаштовують у Києві урочисту ходу на честь воїнів УПА, політвязнів-націоналістів, героїв, які загинули за національну ідею під час різних протистоянь. Члени УНСО теж організовували подібні заході, які завершувались символічною смолоскипною ходою.  Чому в цьому році УНСО не бере участі в жодних “маршах”, “віче” та інших акціях 14 жовтня у Києві?

Що насправді означає цей день для кожного українця?

 Покрова – свято непересічного значення для кожного православного християнина. У цей день відбулося явлення Богородиці у храмі Константинополя. Жителі міста, обложеного русами, молилися про порятунок і їм, за сказаннями, явилася Богородиця, яка зняла золоту хустку, покривши всіх присутніх у церкві. Це чудесним чином спинило руське військо київського князя Аскольда, який прийняв рішення хреститися. Візантійські джерела вважають Русь християнською державою з часів Аскольда.

 Покрова Пресвятої Богородиці була одним з найголовніших свят запорозьких козаків, які будували багато однойменних храмів та особливо шанували ікони Покрови. Д. Яворницький писав: «Відшукавши якийсь величний острів або приглянувши мис на березі Дніпра, обирали найкрасивіше й відкрите місце і на ньому, перш за все, зводили церкву, найчастіше Покровську, а вже згодом – інші, необхідні житлові споруди». В цей день у козаків відбувалися загальновійськові ради, на яких вибирали нового отамана та старшину. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

 Також велике значення це свято має і в народних традиціях. До Покрови закінчуються усі найважливіші роботи на землі, тобто завершується хліборобський цикл робіт. Саме після Покрови Пречистої завершувався період сватань і приготування до весіль, адже зібраний урожай та вільний час дають нагоду для проведення весіль.

Традиції УНСО на Покрову

 Свято Покрови Пресвятої Богородиці вважається і днем створення Української повстанської армії (УПА). Цього дня починаючи з 2005 року в містах України відбуваються ходи та мітинги прихильників українського націоналізму.

 Традиційно у цей день члени УНСО разом з побратимами з інших націоналістичних організацій (КУН, УНП,  ВО “Свобода”, ВТ “Просвіта” і інші), організовували цілу низку заходів на честь свята. До програми входили і служба Божа у церкві Святого Миколи Чудотворця на Аскольдовій могилі, хресна хода від Аскольдової могили до площі Слави, концерти духової музики, мітинги, марші слави УПА, смолоскипна хода і багато іншого,

 В цьому році нами планувалося, крім традиційних заходів, також вшанування памяті загиблих на Майдані та в зоні АТО героїв – націоналістів.

Коригуємо вогонь по ворогу, а плани – по життю!

Ситуація у державі вимагає від українських націоналістів дій набагато більш рішучих, ніж мітинги та участь у маршах, навіть коли це має глибоко символічне значення для кожного національно свідомого громадянина. Цього разу навала східного сусіда змусила всіх активних членів УНСО стати до лав добровольчих батальйонів, зокрема і новосформованого окремого батальйону УНСО, і вирушити на схід ще з перших днів проведення АТО.

Ті ж члени УНСО, які не знаходяться зараз безпосередньо у зоні бойових дій у Донецькій області, проводять вишкіл новобранців другого батальйону УНСО на полігоні Міністерства оборони України. Єдиний регіональний осередок УНСО, який планує мирне і малочисельне вшанування памяті полеглих героїв – Вінниця (на сайті УНСО розміщенно офіційне повідомлення про розклад заходів у Вінниці).

І найважливіше! Ми отримали інформацію про те, що силами ворога плануються масові провокації під час проведення запланованих іншими організаціями заходів, як у Києві, так і, можливо, в інших містах, від імені, начебто, українських націоналістів. Офіційно повідомляємо, що УНСО не планує і не братиме участі в жодній з цих можливих акцій. Про нелегальне використання символіки та назви організації просимо терміново повідомляти телефоном 093-950-21- 42 для вжиття відповідних заходів!  

Слава нації!

Інформаційний центр ВГО “УНСО”