Інформаційна війна проти України. Наступ триває...

Інформаційна війна проти України. Наступ триває...

Вівторок, 4 серпня 2015, 17:45

У понеділок, 3 серпня, інформаційна агенція «Інтерфакс-Україна» («дочка» російської агенції «Інтерфакс») першою повідомила про сутички під офісом обласного осередку Опозиційного блоку у Харкові. Згідно повідомлення агенції, конфлікт стався між представниками Правого сектору, полку «Азов» та активістами, які підтримують Опозиційний блок. Відбулося без постраждалих. Пошкоджено будівлю офісу та спалено  автомобіль. Для наведення порядку було залучено підрозділи органів внутрішніх справ. У фіналі дійства, активістів-опозиціонерів було вивезено у невідомому напрямку. Нападники розійшлися.

Інформації від МВС про затриманих не надходило. Жодного офіційного підтвердження або спростування від Правого сектора або «Азова» про участь в акції немає.

   Все має вказувати на те, що події у Харкові відбулися виключно для створення інформаційного фону та приводу нагадати про наступне:
    1) Опозиційний блок може не встигнути зареєструвати Харківський обласний осередок та взяти участь у місцевих виборах у регіоні, який є пріоритетним та найбільш перспективним для цієї політичної сили.
  2) Українські націоналістичні організації в черговий раз показали себе основним дестабілізуючим фактором в Україні. Всі дії українських патріотів скеровані на розхитування ситуації…

У той же день у Москві відбулася презентація Комітету спасіння України, який очолив колишній прем`єр-міністр Азаров. Паралельно із представленням кандидатури на пост альтернативного президента України в особі Володимира Олійника, Інтернетом почала поширюватися інформація, що ізраїльський Моссад (!!!) нібито має інформацію про підготовку замахів на життя Президента України Петра Порошенка та  лідера Правого сектора Дмитра Яроша. Координація дій здійснюється начебто керівництвом УНА-УНСО. Підготовку операції по ліквідації буцімто здійснюють колишні бійці Правого сектору, які нині служать у полку «Азов». Виконавцями замахів мали б стати бійці одного з батальйонів ДУК Правого сектору. 

Основним джерелом "суперновини" вказувалась ізраїльська газета «Хаарец». Проте, упродовж години інформацію було видалено з сайту газети, з коментарем, що стаття йде в розріз з редакційною політикою. Факт хакерського втручання в діяльність сайту визнано не було. Розповсюдженням в Інтернеті скрін-шотів з сайту «Хаарец», займався блог Cyberguerrilla.org. Судячи з архітектури та наповнення, онлайн-майданчик Cyberguerrilla.org використовується для оприлюднення результатів хакерських атак та розповсюдження сфабрикованого компромату. 

Враховуючи, що новина про замахи була підхоплена тільки і виключно антиукраїнськими медіа ресурсами, на кшталт "Русская весна", "nesam.net.ua", "Самые свежие новости России и мира" тощо, а також те, що темою новини знову стали українські націоналістичні організації, можна стверджувати, що ідея та мотивація виконавців інформаційної атаки була направлена на чергову дискредитацію та «демонізацію» українських патріотичних рухів. І взагалі, механізм даного процесу дуже схожий на всі попередні хакерські атаки на офіційний сайт unso.in.ua з метою розміщення на ньому дискредитаційних фейкових матеріалів та їх блискавичного поширення мережею та у ЗМІ.   

Основним споживачем таких новин є, передусім, російський глядач та слухач. Йому потрібне підсилення антиукраїнських настроїв на тлі чергового раунду переговорів у Мінську та судів над українськими патріотами Савченко, Сенцовим та Кольченком. Адже навіть свідки у цих судах починають відмовлятися від своїх попередніх свідчень, пояснюючи, що свідчили під тиском з боку державного обвинувачення.

Аналогічно на цю ж тему переслідування та дискредитації патріотів з точки зору зручності для певних сил, тільки щодо арешту по справі О.Бузини Дениса Поліщука та Андія Медведька писав днями у своїй статті "Чотири постріли на Дегтярівській або капкан для націоналістів" Асіф Алієв, один з журналістів, що співпрацює з Інформаційним центром УНСО

Отже, інформаційна війна Росії проти українських патріотичних партій та рухів триває. Розраховувати на блискавичну та ефективну відповідь з боку українських засобів масової інформації не варто. Складовими російської пропаганди є державні медіа-холдінги та окремі структури спецслужб. Міністерство інформаційної політики України наразі більше переймається питанням відсутності України в стрічках новин провідних світових агенцій, ніж створенням потужного механізму інформаційної протиидії ворогові. Адже достатньо було б сформувати аналітичну групу, яка під егідою Міністерства, на основі навіть відкритих даних з СБУ та МВС буде збирати та оприлюднювати всіма доступними засобами, інформацію про злочини та зловживання українських можновладців спільно з їх російськими подільниками. Ворог методів не обирає. Використовуються всі можливі теми та засоби для розповсюдження фейків та наклепів. Війну з таким ворогом можна виграти виключно завдяки професіоналізму, патріотизму, та креативу.

Саме о креатив Майдану, свого часу, розбилася пропагандистська машина режиму Януковича.

 Нас не залякали за 25 років! Не залякають і зараз! 

Слава Україні!!!

Інформаційний центр УНСО