Інтерв’ю Миколи Карпюка за 2010 рік стосово нагірно-карабахського конфлікту.

Інтерв’ю Миколи Карпюка за 2010 рік стосово нагірно-карабахського конфлікту.

Середа, 6 квітня 2016, 13:30

Заступник голови  УНА-УНСО  Микола Карпюк ще у вересні 2010 року відповів на запитання азербайджанського сайту Vesti.Az стосовно позиції УНА-УНСО щодо нагірно-карабахського конфлікту.

В інтерв'ю М. Карпюк запевнив журналіста, що «УНА-УНСО виступає за збереження територіальної цілісності Азербайджану», а також розповів про участь українців в конфлікті  Азербайджану і Нагірно-Карабахської Республіки - Республіки Арцах в 1991 - 1994 роках.

- УНА-УНСО з перших же днів свого створення в 1990 році виступала за вирішення нагірно-карабахського конфлікту в рамках територіальної цілісності Азербайджану.  Як сьогодні УНА-УНСО ставиться до цього конфлікту?

- Мені дуже шкода, що стався цей конфлікт. Хочу також відзначити, що карабахський конфлікт відкриває двері гегемонії Москви на Південному Кавказі. Незважаючи ні на що, і тоді, на початку 90-х років 20-го століття, і зараз, УНА-УНСО завжди виступала в цьому конфлікті за збереження територіальної цілісності Азербайджану. Нагірний Карабах - це територія Азербайджану. Дуже хочеться, щоб справедливість нарешті-таки перемогла, і окуповані території були повернуті до складу Азербайджану.

- Приємно, що це не просто слова. Наскільки відомо, під час війни Азербайджану активно допомагали добровольці з України, зокрема, члени УНА-УНСО .

- Одразу скажу, особисто я в Нагірному Карабасі не був. Але територіальну цілісність Азербайджану тоді захищало багато українців. Одним з них був дуже близька мені людина - Леонід Ткачук, який був капітаном-інструктором в Карабасі. На жаль, згодом Ткачук загинув в Грузії в 1993 році. Він загинув в Сухумі,  де і був похований.  Коли в місто увійшли абхази, вони зрівняли його могилу з землею.

- Карабахський конфлікт ще далекий від свого вирішення. На відміну від початку 1990-х років сьогодні в Азербайджані досить сил і засобів, щоб звільнити свої землі. Однак, в разі втручання в конфлікт третіх країн, яку допомогу зможе надати УНА-УНСО Азербайджану?

- В першу чергу, інформаційну допомогу.  Загалом же, УНА-УНСО надасть Азербайджану посильну допомогу для відновлення територіальної цілісності.

Теперішня позиція УНА-УНСО стосовно Нагірного Карабаху залишається тотожною з тою, яку висловив Микола Карпюк у 2010 році.

Інформаційний центр УНСО