"Карпюка у в'язниці "зламали" психотропними препаратами" - Олег Сильницький

"Карпюка у в'язниці "зламали" психотропними препаратами" - Олег Сильницький

Середа, 7 жовтня 2015, 15:45

Щоб вибити зізнання з лідера УНА-УНСО Миколи Карпюка, якого незаконно утримують у П'ятигорському СІЗО Росії, тюремники використовували психотропні речовини, здатні "зламити" будь-яку людину, розповів "Обозревателю" Олег Сильницький, із яким вони разом у 1992 році воювали в Грузії.

"Вони використовували психотропні препарати, щоб фізично його зламати. Після цього він, дійсно, міг обговорити кого завгодно. Я не звинувачую Миколу за те, що він дав свідчення проти багатьох людей, тому що їх із нього вибили тортурами. Я й сам не знаю, як вчинив би в такій ситуації ", - заявив Сильницький.

Він повідомив, що найнятих для Карпюка адвокатів до нього не допускали більше року. Працювати з лідером УНА-УНСО адвокату дозволили лише тоді, коли почалися суди.  

"Його друзі робили все можливе, щоб звільнити його. Якось ми навіть вирішили створити мобільну військову групу, метою якої було проникнути на територію Росії, щоб захопити декілька важливих персон. Їх ми планували обміняти на Миколая. Я теж повинен був входити в цю групу. Ми навіть провели деякі підготовчі дії. Але потім вирішили відмовитися від цієї ідеї. Нам пояснили, що цього робити не можна. Це лише погіршило б його положення", - розповів Олег.

Олег розповів, що в Києві у Миколи Карпюка залишилися дружина і син, яких він дуже любить. 

"Охорону його сім'ї ми не надавали, оскільки були переконані, що вони тут у безпеці. Думаю, що погрозами викрасти його сім'ю слідчі, що називається, брали його "на попа". Їхнє викрадення з території України було пов'язане для них із занадто великим ризиком. З іншого боку, від феесбешників можна чекати чого завгодно", - зауважив він.

Сильницький зазначив, що повернути в Україну Карпюка буде дуже складно.

"Думаю, йому дадуть великий термін. Я - людина військова. Як Миколу витягнути з ув'язнення, я не знаю. Це не Надія Савченко, про яку піднявся шум в усьому світі. Надія двічі депутат - Верховної Ради і Парламентської Асамблеї Ради Європи. Коли вона повернеться на Батьківщину, швидше за все, президент Порошенко дасть їй Героя України. А про Карпюка влада говорить у загальних рисах: у Росії утримують нашого бранця. Там зараз 60 таких наших людей, віддайте їх усіх нам. Навіть їхні імена не називають. Я знаю, що Карпюком займався посол України в РФ. Але якщо навіть Савченко вони не можуть поки витягнути, то чим вони можуть допомогти йому", - зазначив Сильницький.

Олег також заявив, що звільнити Миколу Карпюка можна буде лише тоді, коли в Росії зміниться влада.

"Забрати його звідти можна двома способами: або хапнути декілька важливих персон, яких обміняти на Миколая. Або чекати, коли Путіна не стане, а замість нього прийде людина, яка почне відпускати ув'язнених. Може, навіть поверне нам Крим, щоб заробити ще один плюс в очах світової спільноти. Або зробить його чимось на зразок новітнього "порто Франка" - незалежної ні від кого зони. По-іншому врятувати Миколц ніяк не вийде. Ніякі адвокати нічого не зроблять, і його не відпустять", - додав він.

Олег Сильницький у 1993 році воював разом із Миколою Карпюком у Грузії.

"Він був моїм командиром. Як командир він був завжди на висоті. Микола вміє давати накази, підпорядковувати собі людей. Але довго повоювати в Грузії у нього не вийшло. У першому ж бою він був поранений", - згадав він.

"Обозреватель"