"Ми тут всі - Патріоти України": Фауст про реалії війни та святкування 9 травня

"Ми тут всі - Патріоти України": Фауст про реалії війни та святкування 9 травня

Четвер, 7 травня 2015, 13:00

Обов’язок кожного українця — боронити незалежність та цілісність своєї держави. Наші військові кожну мить роблять це в Донецькій і Луганській областях. Ми ж зобов’язані зберігати мир в своїх домівка, селах, містах. Великою мірою це залежить від толерантності, від підтримання традицій і збереження цінностей. Сьогодні у суспільстві точиться багато дискусій з приводу святкування 70-річчя Дня Перемоги. Звісно, події останнього року не могли не вплинути на сприйняття і ставлення до свята, яке десятиріччями було спільним для кількох держав. Всі ці випробування мають об’єднати людей заради однієї спільної мети – зберегти незалежність та цілісність своєї держави, повернути Україні мир.

Таку мету ставить перед собою громадський рух «Патріоти України», який об’єднує в своїх лавах представників різних політичних поглядів та громадських ініціатив, патріотів Сумської області, людей, які тут народилися і виросли, які люблять свою малу Батьківщину. Вони пройшли Революцію гідності, багато хто з них зараз захищає нас на Донбасі. Їх позиція – пам’ятати історію, бо це повага до батьків і дідів, відстояти своє і зробити все для того, щоб якомога швидше у народу з’явилася можливість будувати спільне, мирне майбутнє. Входять до цього руху і сумські УНСОвці. Інтерв'ю з представниками "Патріотів України" Сумщини публікує інформаційний портал "Панорама":

Микола Сурженко, боєць добровольчого куреня УНСО:
«На тлі проведення параду в Москві Україна також має проводити заходи щодо святкування Дня Перемоги. Москва зараз намагається монополізувати саму це свято. Але ж всі ми пам’ятаємо, що стяг України над Рейхстагом підіймав наш Олекса Берест з Охтирки, ми маємо пам’ятати і гордитися льотчиком-асом, тричі Героєм Радянського Союзу маршалом авіації Іваном Кожедубом. А скільки у кожного з нас воювало рідних, поверталися чи залишались там назавжди?
Було б добре, якби у Києві теж організували парад, невеликий, але символічний, наприклад, з технікою, з якою ми тут воюємо. Наприклад, організувати акт примирення між повстанцями Західної України і тими, хто воював на боці Радянської армії. Для нас тут зараз абсолютно не важливо, хто звідки: зі Східної України, чи із Західної, з Півдня, чи з Півночі. Час вже відходити від цього. Ми – один народ.

З історії відомо: всі війни відбуваються через землі, жінок і віру. Ми воюємо за українську землю, яку Путін чомусь вирішив привласнити. Багато росіян вважають, що землі Криму, Донбасу належать їм. Ті, кому було вигідно, спекулювали і на релігійній темі. Але чим більше вони спекулюють, тим зрозуміліше стає – це зовсім не важливо. Нам не завжди зрозуміла позиція влади у Києві, точніше, взагалі не зрозуміла. Наші хлопці зачекалися, сепаратисти чи наймані бійці, як їх там краще назвати, не гребують застосовувати важку зброю, зброю, заборонену умовами Мінських переговорів, але… Ми готові боронити наше в будь-який момент. Ми тут всі Патріоти України».

Повний текст статті за посиланням.