«Микола Карпюк поводиться, як справжній чоловік» – адвокат Докка Іцлаев

«Микола Карпюк поводиться, як справжній чоловік» – адвокат Докка Іцлаев

П'ятниця, 6 травня 2016, 11:00

Адвокат Докка Іцлаев, що представляє інтереси українця Миколи Карпюка на процесі у Верховному суді Чеченської республіки, розповів, як почуває себе підзахисний. Адвокат відвідав Карпюка в СІЗО Грозного 4 травня. За словами захисника, він багато займається спортом, користується повагою в ув'язнених і співробітників ізолятора. «Він поводиться, як справжній чоловік», – охарактеризував Карпюка чеченський адвокат.

На наступний день Карпюка та Станіслава Клиха привезли на судовий процес, але в зал суду не пустили. Суддя Вахіт Ісмаїлов заявив про необхідність участі в процесі, який триває вже більше 8 місяців, нових адвокатів. Захисники українців висловили протест, Карпюк написав заяву, що Докка Іцлаев та Ілля Новіков (адвокат Надії Савченко також приїхав в Грозний, щоб захищати українця), його цілком влаштовують. Станіслав Клих назвав пропозицію судді казуїстикою. Навіщо судді знадобилося вводити нових адвокатів і затримувати процес на два зайвих дні ніхто пояснити не може.

Нагадаємо, Миколу Карпюка та Станіслава Клиха звинувачують в участі у військових діях проти федеральних військ в Чеченській війні взимку 1994-1995 рр. Слідство вважає, що їх дії в Грозному привели до загибелі кількох десятків російських військових. Карпюк та Клих всі звинувачення заперечують, неодноразово заявляли про тортури, яким піддалися під час слідства. Правозахисний центр «Меморіал» визнав українців політв'язнями. Процес над ними підійшов до фінальної стадії: дебати сторін почнуться 11 травня.

Інформаційний центр УНСО