Рівненські УНСОвці-волонтери удосконалюють вміння у Дніпропетровську

Рівненські УНСОвці-волонтери удосконалюють вміння у Дніпропетровську

Вівторок, 5 травня 2015, 16:30

Сучасні реалії вимагають нових знань від волонтерів і постійного самовдосконалення для можливості надання адекватної і професійної допомоги нашим військовим, які воюють нині за територіальну цілісність України. Вже давно недостатньо лише організувати збір та доставку на передову одягу, продуктів чи амуніції для бійців. Дедалі важливішими та актуальнішими стають питання психологічної підтримки нашим хлопцям, які воюють, а особливо пораненим та демобілізованим, які намагаються повернутись до реалій буденного життя після страхіть справжньої нещадної війни.

Саме з метою надання реальної підтримки бійцям добровольчого батальйону УНСО та військовим інших підрозділів рівенські студенти психолого-педагогічного факультету РДГУ, за сприяння декана Віталія Романовича Павелківа - активісти УНСО, разом зі своїм керівником Ярославом Гранітним допомогли організувати (і самі пройшли курс навчання) семінар-тренінг «Психологічна травма і ПТСР (посттравматичний стресовий розлад) – сучасний стан теорії та практики», що проводився у м.Дніпропетровськ.

Семінар відбувся за сприяння голови обласної адміністрації В.С. Чугуннікова.

Тренінг відвідали близько 80 практикуючих психологів та волонтерів з усіх куточків України. Семінар проводив американський фахівець, терапевт в області аддикційного консультування та лікування травм і ПТСР – Ottis W. Chip Taylor.

Студенти отримали навички та поповнили знання в сфері психологічної допомоги при психологічних травмах і ПТСР, щоб в подальшому реалізувати уміння при роботі із особами, що постраждали внаслідок психотравмуючих подій в Україні на базі «Навчально-методичного центру» психолого – природничого факультету РДГУ, «Школи волонтерів», військових госпіталях та інших установах Рівненщини. Познайомилися та налагодили контакти з різними волонтерськими організаціями України, практикуючими психологами у сфері ПТСР, медиками та учасниками АТО, зокрема з парамедиком Фрідою, яка поділилася досвідом застосування психологічної допомоги безпосередньо на передовій. Зустрілись і з одним з бійців, який розповів про реалії АТО, так би мовити, з перших вуст.

Більше інформації та фото з семінару за посиланням.

Інформаційний центр УНСО