Російський журналіст розповів, як Карпюк завоював повагу в СІЗО

Російський журналіст розповів, як Карпюк завоював повагу в СІЗО

Четвер, 23 червня 2016, 16:30

Член УНА-УНСО Микола Карпюк, незаконно засуджений судом Чечні до 22 з половиною років в'язниці за нібито участь в бойових діях на боці бойовиків і вбивстві російських військовослужбовців в 1994-95 роках, тримається в СІЗО дуже гідно.

Про це журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк розповів в інтерв'ю "Главреду".

"Він фанатично патріотичний. Він відданий Батьківщині Україні. Він висловлює це не тільки публічно, а й у своєму побуті. Йому надсилають вишиванки, він роздає їх своїм союзникам. І чеченці ходять в СІЗО у вишиванках через повагу до Карпюка та його позиції. Він всіх вчить української мови. І то, як він тримається, коли оголошували вердикт присяжні засідателі, заслуговує на повагу ", - розповів очевидець судилища над українцем.

"Це була одна із справ, де адвокати сподівалися на справедливий вердикт. Слухала колегія присяжних, що складається з чеченців, які прекрасно розуміють і знають, що все те, що написано в обвинувальному акті - неправда. Вони були присутні під час тих подій в Грозному, в участі у яких звинувачують Карпюка і Клиха. у той час це був глибокий тил, на тій площі не було там ніяких боїв, участь в яких приписують українцям. у Грозному були українці, але не Карпюк та Клих ", - підкреслив журналіст.

"Я знайшов людей, які воювали і там були. Так ось ми всі сподівалися і чекали, що не можуть же чеченці поперти проти того, в чому самі брали участь. І коли присяжні пішли в дорадчу кімнату, явно було те, що немає згоди. Вони сиділи довго-довго. І тут раптом голова комісії виходить і каже, що вони хочуть відпочити ніч. Їх випускають, повертають телефони. Але надія залишалася. Особливо у адвоката Доки Іцлаева. Він - чеченець. Їх там мало залишилося - 25% населення загинуло " , - нагадав фотограф.

"Чеченці, які зустрічалися з українськими журналістами, говорили, що прекрасно розуміють нашу ситуацію, у них це все було тільки 20 років тому. Іцлаев до останнього сподівався - не зможуть збрехати. Але як виявилося, навіть дуже можуть. Рішення ми почули - винні. Вся гордість забута і вся правда забута. І Карпюк, почувши оголошення вердикту, почав заспокоювати адвокатів, мовляв, не хвилюйтеся, це не ваша вина, це політичний процес, і з цим нічого не поробиш. Хоча термін-то йому світить, а не їм . Це не та гучна реакція як у Савченко, він був спокійнішим, міцніше стояв на ногах. Хоча Карпюк з Савченко дуже схожі. Просто зовнішня реакція у них різна ", - підсумував Антон Наумлюк.