Сепаратизм у ВУЗах

Сепаратизм у ВУЗах

Середа, 28 жовтня 2015, 12:00
 Курс культурології, Національний університет державної податкової служби... одне із  домашніх завдань – написати твір роздум на тему  «Що може консолідувати Українську націю?»
 
Для того, щоб читачу було легше зрозуміти всю "українофобність" даного завдання, зробимо маленький ліричний відступ та дамо визначення самого поняття «нація». На сьогодні існують дві політологічні теорії нації: нація-держава (французька модель) та держава-нація (американська модель). Перша модель пояснює існування єдиної політичної спільноти переважно спільним етнічним походженням громадян певної держави, друга, навпаки, пояснює формування нової етнічної спільноти на основі існуючої політичної єдності.  Цілком природно, що Українська нація підпадає під першу модель, оскільки політичну єдність продемонструвала відносно недавно.
 
Що ж стосується спільного етнічного походження, то воно передбачає спільне історичне походження, з єдиною мовою і самосвідомістю (як особистим відчуттям «національної ідентичності», так і колективним усвідомленням своєї єдності і відмінності від інших), власною державністю або прагненням до її створення. Особисте відчуття «національної ідентичності» та усвідомлення своєї єдності і відмінності від інших називають національною ідеєю. 
 
І саме тут починають виникати проблеми для Української нації, на яких так часто спекулюють різні історики, політики та інші українофоби. Саме питання про варіанти консолідації Української нації є  абсурдним та деструктивним, оскільки суперечить суті поняттю «нація», яке ми навели вище.  Нація вже за означенням є єдиним, об'єднаним організмом з чітко визначеною метою свого існування – національною  ідеєю.  Тому питання «що може об’єднати Українську націю?» може задавати або невіглас, або сепаратист, який штучно маніпулює свідомістю українця, якого мимоволі наштовхують на думку:  «.. якщо націю потрібно об’єднувати, то значить  наша нація не єдина, а якщо вона не єдина, то може і нації  в нас немає? ..»  
 
 - Панове викладачі, а Ви в нас хто? 
Таким чином з українця – нащадка князів, гетьманів, повстанців, вирощують малороса, який  повинен задумуватись над неповноцінністю своєї нації.  І таке свідоме пригнічення національної гордості та розвитку комплексу національної неповноцінності можна прослідкувати ще зі школи. Установа, яка покликана виховувати та формувати майбутнє нації, свідомо формує її кінець.
 
Українська нація існувала віки, існує і буде існувати! ЇЇ не потрібно консолідувати, їй достатньо просто не заважати, хоча б розмовами про консолідацію. Достатньо просто припинити маніпулювати нашою національною ідеєю та історичним походженням, що вже стало яблуком розбрату для нас українців та незамінним інструментом для наших ворогів. 
 
Якщо кожен українець: від президента до школяра, розумітиме для чого він народився українцем,  і що саме він повинен, як українець, принести в цей світ, то студентам більше ніколи не доведеться писати такого роду твори, а журналістам - статті.
 
Слава нації! Смерть ворогам!