Суд у справі Карпюка відмовив у допиті свідків в України

Суд у справі Карпюка відмовив у допиті свідків в України

Субота, 12 березня 2016, 10:45

Суд в Грозному 10 березня відхилив клопотання адвокатів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха про проведення місцевими слідчими допитів свідків з боку захисту, які живуть в Україні. За словами адвокатів, ці свідки можуть підтвердити, що підсудні в момент скоєння інкримінованих їм злочинів перебували не в Чечні, а в Україні. Суд запропонував адвокатам запросити цих свідків у Чечню, повідомляє сайт kavkaz-uzel.

Засідання 9 березня в Верховному суді Чечні пройшло за відсутності обвинувачених, яких раніше суд видалив із залу. Перед колегією присяжних дав свідчення свідок захисту, голова Ради Правозахисного центру "Меморіал" Олександр Черкасов, який під час першої чеченської кампанії займався пошуком зниклих без вести і веденням відповідних баз даних. Він розповів присяжним про помилки, допущені слідством. Суддя відмовився докласти до матеріалів аналіз справи, який був проведений правозахисниками.

Головуючий на процесі суддя Вахіт Ісмаїлов відхилив клопотання адвокатів Миколи Карпюка та Станіслава Клиха про направлення українським правоохоронцям доручення про допит свідків, які живуть в Україні. Суддя запропонував запросити свідків у Грозний, де вони можуть дати свідчення.

У відповідь захист заявила, що це зробити неможливо.

"По-перше, це було б накладно для них з матеріальної точки зору, а по-друге, вони могли відмовитися з міркувань безпеки", -говорить адвокат Марина Дубровіна.

За словами Дубровіної, свідки могли довести, що підсудні не мали можливості брати участь в бойових діях в Чечні, так як в період з грудня 1994 року по березень 1995 року перебували на території України.

"Є свідки, які можуть підтвердити, що в березні 1995 року Микола Карпюк на Україні ховав свою матір, хоча, за версією слідства, він в той же самий час воював в Грозному", - сказала Дубровіна, додавши, що є і свідки, які підтверджують , що з Карпюком вони в Україні зустрічали Новий, 1995 рік.

Нагадаємо, що за версією слідства Микола Карпюк та Станіслав Клих брали участь в боях в складі загону "Вікінг" з 31 грудня 1994 року по 5 січня 1995 року Грозному. 

Наступні засідання у справі призначено на 14-15 березня.