У Войнилові відбулася конференція, присвячена Дмитру Паліїву

У Войнилові відбулася конференція, присвячена Дмитру Паліїву

Понеділок, 18 квітня 2016, 18:30

15 квітня в актовому залі Войнилівської школи на Івано-Франківщині відбулася науково-теоретична конференція "Постать Дмитра Паліїва в контексті історії ХХ століття" — на відзначення 120-річчя з дня народження видатного військового, політичного і громадського діяча, журналіста Дмитра Паліїва.

Метою конференції було презентувати дослідження маловідомих фактів життя і діяльності цієї незвичайної людини. Музейники щиро вдячні всім, хто долучився до організації та проведення конференції, всім, хто приймав участь у її роботі. А окрему вдячність висловили активісту Івано-Франківської організації УНА-УНСО, колекціонеру Юрію Гудчаку за презентацію дивізійної мілітарії.

Програма конференції була доволі насиченою і включала в себе презентації та дискусії на різні теми, пов'язані з життям та діяльністю Д.Паліїва. Так, зокрема, було висвітлено військово-політичну та видавничу діяльність Дмитра Паліїва 1914–1939 рр. у світлі останніх історичних досліджень. Обговорили особливості національно-визвольних змагань в Галичині у першій половині ХХ ст. та особисту роль Д.Паліїва в цій боротьбі. Присутні ділились сучасними поглядами на віхи життя та діяльності борця за українську державу.  

А особливою "родзинкою" конференції стала вже згадана вище презентація виставки мілітарії 14 гренадерської дивізії зброї СС „Галичина” (фото, плакати, відзнаки, листівки, видання, філателія, фалеристика) від УНСОвця Юрія Гудчака.

А вже 17 квітня активісти УНА-УНСО з різних регіонів України, на запрошення Івано-Франківської обласної організації УНА-УНСО, взяли участь в урочистостях, присвячених 120-річчю з дня народження Дмитра Паліїва, в його рідному селі Перевозець Калуського району. Та про це окрема розповідь. 

Інформаційний центр УНСО