Українська Націоналістична Самооборона не має відношення до подій у Луцькій міській раді 30 липня

Українська Націоналістична Самооборона не має відношення до подій у Луцькій міській раді 30 липня

Понеділок, 3 серпня 2015, 09:45

30 липня в міській раді Луцьку перебували люди, які сказали, що вони з громадського формування УНА-УНСО (перед тим вони назвались «Правим сектором»), а прийшли в раду, щоб запобігти оформленню землі для будівництва сім’ї Голєвих на вулиці Данила Галицького. Непрохані гості мали з собою балончики з фарбою і навіть хотіли виступити біля трибуни. У результаті засідання депутати прийняли рішення надати дозвіл на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі Миколі Голєву, а активісти написали заяву, щоб розглянути це питання детально на комісіях, повідомляє інформаційний портал "Район.Луцьк". Пізніше, стало відомо, що люди, які називали себе представниками УНА-УНСО відкликали свою заяву щодо будівництва у Старому місті Луцька.

Журналісти Район. Луцьк поспілкувались з представниками Інформаційного центру Української Національної Асамблеї – Української Націоналістичної Самооборони – єдиною організацією УНА-УНСО, яка зареєстрована в Мін’юсті.

«У реєстрі громадських об’єднань України зареєстрована лише наша організація УНА-УНСО, яка була створена ще в 1991 році. На сьогоднішній день організація має 38 відокремлених підрозділів. Волинський осередок організації УНСО очолює Сергій Дружинович. Але наших представників у міськраді вчора не було. Є певні особи, які з тих чи інших причин відійшли від організації або були виключені, створили свої місцеві осередки і тепер нібито ведуть якусь діяльність. Нам відомо про схожу організацію УНСО-Волинь, є така і в Рівному. Вони час від часу влаштовують дивні акції. УНА-УНСО до схожих дій ніколи б не припустилась, ми не влаштовуємо акцій, що не несуть конструктивізму, не бігаємо беззмістовно по заходах, натомість зараз всі сили витрачаємо на те, що забезпечити батальйон УНСО з 680 бійців, який воює у складі Збройних Сил України», - повідомили в Інформаційному центрі УНСО.

Чому активісти перебували в раді, чого хотіли досягнути і навіщо відкликали свою заяву, - невідомо, адже сконтактувати з ними журналістам не вдалось.

Більше докладніше про цю подію читайте в новинах інформаційного порталу "Район.Луцьк".

Аналогічну новину з фотографіями активістів, присутніх у міськраді Луцька 30 липня, також було розміщено на онлайн-ресурсі "Волинське агентство розслідувань".

Зокрема, Волинське агентство розслідувань повідомляє, про те, як «розправилися» із активістами (чи провокаторами) з УНСО-Волинь, які збиралися влаштувати акцію прямої дії у приміщенні Луцької міськради 30 липня. Зупинити акцію "унсовців" вдалося після того, як прямо у приміщення міськради приїхали працівники військкомату, переписали їх паспортні дані, аби перевірити, чи не пора раптом комусь із них в армію". 

Депутат Олена Голєва вважає акцію, влаштовану в раді активістами ГО “УНСО-Волинь”, “тупуватим спектаклем”. Про це вона пише в блозі на ВолиньPost.

За словами депутата, активісти прийшли на розгляд “найстандартнішого” питання.

“…в рік міськрада затверджує до 2-х тисяч таких рішень. Щодо 4-х соток – ділянки, на якій стоїть будинок моєї родини – договір продовжується вже 5-й раз з 1994-го року! І, згідно з законом, земельна ділянка може бути виділена тільки власнику нерухомості, що розташована на цій землі”, – каже Голєва.

“Отже, ця абсолютно прозора ситуація дивним чином спровокувала у кількох невідомих до цього часу «робінгудів» гострий напад боротьби за справедливість. Раніше чомусь таких загострень не спостерігалось, не дивлячись на те, що міскрада, бува, на сесіях виділяє в одні руки і кілька гектарів вільних земель…”, – додала вона.

“Я говорю зараз про цих людей з явною неповагою не тому, що вони намагаються створити якісь проблеми моїй родині, а тому, що вони – самозванці. Саме так – особи, які намагались переконати всіх в тому, що представляють сьогодні «Правий сектор», а завтра «УНА-УНСО», – насправді не мають жодного стосунку до цінностей та принципів, які сповідують справжні «правосєкі» та «унсовці»”, – заявила Голєва.

На думку депутатки, активіти, які прийшли в раду, займаються «політичним заробітчанством».

“Три-п’ять нахаб із легендою причетності до «політичної сили» можуть розраховувати на те, що якась людина просто дасть грошенят, аби вони припинили її «тролити». Аби не мати проблем на, скажімо, наступних виборах. Політичний аферизм має дуже характерні риси: нахабне натягування на себе відомого політичного бренду; вибір «жертви»; «акція залякування» із подальшою «комерційною пропозицією»”, – сказала Голєва.

Громадська організація Українська Націоналістична Самооборона УНСО ще раз наголошує, що не має жодного відношення до провокаційних та безрезультативних дій, вчинених активістами в приміщенні Луцької міської ради 30 липня та просить представників засобів масової інформації та небайдужих громадян і надалі зважено ставитись до можливих аналогічних ситуації.

 Інформаційний центр УНСО