УНА-УНСО: "Україна має терміново об'єднати зусилля на підтримку Карпюка та Клиха"

УНА-УНСО: "Україна має терміново об'єднати зусилля на підтримку Карпюка та Клиха"

Середа, 16 березня 2016, 14:15

Безпідставність обвинувачення та незаконне ув`язнення на території Чечні у Росії Миколи Карпюка та Станіслава Клиха не викликають сумніву ні в кого в Україні чи світі. Інша справа, що хлопці стали заручниками не стільки російської влади, скільки ідеології та пропаганди, за допомогою яких керують нинішньою Росією.

У схожій ситуації нині знаходиться Надія Савченко. Але великий розголос у ЗМІ та соціальних мережах, статус народного депутата України та депутата Парламентської асамблеї Ради Європи, поступово сприяють створенню умов для можливого звільнення Надії.

У набагато гіршій ситуації знаходяться Микола та Станіслав. Довгий час про їх долю взагалі не було нічого відомо. Потім була тяганина із доступом адвокатів, потім з постійними відводами всіх доказів захисту. Цими днями з великими труднощами нарешті дістались родичі ув'язнених до Грозного, щоб виступити свідками захисту. Та раптово захворів суддя і засідання перенесено на невизначений термін. Вчора, 15 березня 2016 р., до Карпюка та Клиха нарешті вперше за чотири місяці зміг потрапити консул України, якого росіяни просто не допускали до ув`язнених. Під величезним знаком питання фізичне здоров`я українців, адже повідомлялося про застосування тортур проти них. Нагадаємо, що Микола та Станіслав знаходяться на території Чечні, яка вже давно є анклавом звірячої покори Путіну. Чечня давно живе за власними законами та не визнає жодного державного підпорядкування, крім особисто хазяїну.

Адвокати, родичі, друзі, громадські активісти закликають до більш активної підтримки, адже ситуація з українцями – майже катастрофічна. Якщо Карпюка та Клиха раніше розглядали як інструмент пропаганди проти України у ролі вбивць росіян у Чечні, то нині, українці – предмет торгу Путіна із Україною та Заходом. Як довго триватиме цей торг, невідомо. Українська влада сьогодні надзвичайно слабка у вирішенні таких питань. Але ми повинні примусити її діяти, захистити громадян України та повернути їх на Батьківщину. Спільними зусиллями ми повинні змусити президента, Службу безпеки, Службу зовнішньої розвідки, Генпрокуратуру України всіма доступними методами почати активні дії з повернення українців на рідну землю до родин. Президент та решта повинні регулярно згадувати Конституцію України у частині про цінність людського життя. І ми їм у цьому допоможемо. Якщо дипломатичні методи не допомагають, Україна повинна вдатися до адекватних дій проти Росії. Громадяни Російської Федерації, які вчинили злочини проти України, повинні бути арештованими з офіційними звинуваченнями. Слідство щодо їх діянь повинно відбуватися максимально швидко та прозоро. Мінімальний саботаж слідства або затягування судового процесу, повинні розглядатися, як співучасть в їх злочині. Вироки суду повинні бути найсуворішими, які тільки передбачають інкриміновані статті Кримінального кодексу України. Повинно бути забезпечено максимальне висвітлення ходу процесів у ЗМІ. Україна повинна захищатися не тільки на фронті. Україна мусить навчитися захищати кожного свого громадянина у будь-якій країні.

Якщо терміново не вжити заходів, наших побратимів та сестер просто принесуть в жертву населенню Росії, яке вже давно відірвалося від реального життя та існує виключно в атмосфері ненависті, брехні та жадоби пролиття чужої крові.

Дай, Боже, сил та здоров`я всім українським політичним в`язням у Росії витримати тортури та зневагу! Дай, Боже, нам сил та можливостей врятувати їх. Дай, Боже, розуму тим, хто сьогодні, перебуваючи на високих посадах в Україні, може допомогти у звільненні політичних заручників. Не дай, Боже, щоб вони зробили помилку та покинули тих, кому потрібна допомога, у біді. Якщо так станеться, то дай нам, Боже, сил та міцності духу помститися за долю наших побратимів ВСІМ, хто не зміг або не захотів їх врятувати та був причетний до їх страждань…

З нами Бог!!!

Слава Україні!!!

Інформаційний центр УНА-УНСО