УНСО провела вишкіл у Києві

УНСО провела вишкіл у Києві

Субота, 11 листопада 2017, 03:45

УНСО із задоволенням повідомляє про успішне проведення вишколу «Юний патріот», що проходив з 30 жовтня по 3 листопада у Києві поблизу Дарницького лісництва. У вишколі приймали участь люди з різних куточків України: з Київщини, Черкащини, Житомирщини, Донеччини, Галичини і Прикарпаття.

Попри дещо докучливо-осінню погоду, умови проведення вишколу були дуже хороші. Після занять усі стрільці по роях відпочивали у гарно натоплених кімнатах. Смачні і ситні сніданок, обід та вечеря швидко поповнювали витрачену на заняттях енергію. Окрема подяка кухарам за смачні страви, які вони нам готували.

На вишколі проводились заняття з вогневої, тактичної, медичної, міно-підривної, інженерно-саперної підготовки; з балістики та топографії. Після вечері, проходила ідеологічна година або додаткові заняття. Багато стрільців старалось по максимуму використати час вишколу, навіть після відбою займаючись з інструкторами.

Про деякі заняття більш детально мова йтиме далі.

Нелегко давались ази військової інженерії. «Я навчився копати окоп!» - гордо говорив кожен стрілець після заняття. Дійсно, правильний окоп, з бруствером, амбразурою і поличкою – запорука виживання бійця, якщо це його єдине укриття і зручне місце для ведення вогню.

Складним випробовуванням для усіх роїв стала замінована смуга. Частина території полігону мінувалась з допомогою навчальних макетів і кожен рій мав знайти і позначити усі міновибухові пристрої. Таке заняття послужило наочним уроком обережності і уважності, а також показало, - яка небезпечна і важка праця саперів, яким ще доведеться лікувати нашу землю від міазмів війни. Усі учасники вишколу тепер знають, що місце заміноване мінером у якого були час і бажання – стає вікториною смерті для неуважних і непідготованих.

Заняття з топографії і орієнтування обмежились теоретичною частиною. І хоча інструктору було прикро, що його з групою не відпустили на цілий день у ліс займатись орієнтуванням, однак він відмітив, що приємно вражений зацікавленістю курсантів до його предмету. Не завжди є можливість за потреби скористатися GPS-навігатором, як до цього звикла більшість, тому так важливо вміти орієнтуватись на місцевості і користуватись картою, особливо, коли помилка у напрямку руху може коштувати життя.

На заняттях з вогневої підготовки дехто освіжив свої знання, а для декого було дивовижним відкриттям, що автомат Калашникова – це не всього лиш один автомат, а ціла серія з багатьма варіаціями і у різних калібрах. Дуже важливо знати, який боєзапас використовувати з тією чи іншою зброєю, які її характеристики, як нею користуватись і доглядати.

Після вивчення зброї, правил поводження з нею, а також основних положень для ведення стрільби, усі рої почергово проходили заняття з тактики, на яких вони встигли навчитись злагоджено працювати двійками у складі рою. Звісно, навіть такий базовий елемент тактики потребує постійного відпрацьовування і повторення, щоб усі дії відбувались своєчасно і правильно. Тому інструктори наголошують на тому, що вони показують на вишколі, як треба робити правильно. А закріпляти знання і вміння потрібно самостійно.

Заняття з тактичної медицини також пройшли у два етапи. На теоретичному занятті учасників вишколу ознайомлювали з основними правилами надання першої допомоги згідно правил цивільної і військової медицини. Також інструктор розповів про спорядження бійця-рятівника, про методи і засоби надання медичної допомоги. На практичному уроці, всі відпрацьовували накладання тиснучих пов’язок, джгутів, виконання масажу серця.

«Я знаю не одного чоловіка, якого від вірної загибелі врятували навички здобуті на таких заняттях. У наш буремний час, втім як і завжди, знання медицини являється запорукою виживання

У передостанній день вишколу усі учасники взяли участь у змаганнях на витривалість і взаємопідтримку – такий собі краш-тест. Особливо знесиленим стрільцям інструктори пропонували полишити тренування (що дозволялось із самого початку), однак жоден учасник вишколу не вибув зі строю. Стрільці підбадьорювали і підтримували один одного, показуючи свою єдність у скрутні хвилини і непереможний дух братерства.

Учасники вишколу, за їх словами, повертались додому не тільки з новими знаннями, а і з відчуттям, що вони на вишколі подолали свій внутрішній рубіж, що дає їм натхнення для подальшого самовдосконалення і праці над собою.

«Відпустка моєї мрії» - так назвала вишкіл одна з його учасниць, яка, між іншим, позитивно вирізнялась фізичною підготовкою серед багатьох інших стрільців.

«Для декого ранкова розминка і пробіжка в пару кілометрів давались нелегко і вже після вишколу ми дізнались, що стрілець тепер щодня здійснює ранкові пробіжки, - поділився один з інструкторів.: Дуже приємно знати, що ти спонукаєш когось до позитивних змін».

Київська команда УНСО висловлює щиру подяку Івано-Франківській і Чернівецькій крайовій команді УНСО за допомогу у проведенні вишколу.

Окрему подяку висловлюємо голові Згурівської районної державної адміністрації – Мозговому Валерію Миколайовичу за допомогу для проведення вишколу.

Також висловлюємо подяку другу Спостерігачу за полігон наданий для вишколу.

 

Слідкуйте за новинами та оголошеннями про наступні вишколи на сайті.

Слава Нації!

 

Інфоцентр УНСО.