УНСОвці вшанували пам'ять загиблих у бою під Бродами

УНСОвці вшанували пам'ять загиблих у бою під Бродами

Вівторок, 26 липня 2016, 15:00

24 липня біля пам’ятного знаку полеглим воїнам І-ої української дивізії «Галичина» в селі Ясенів у Бродівському районі відбулися поминальні заходи, приурочені 72-ій річниці бою дивізійників під Бродами у липні 1944 року.

Після поминального молебню колишні воїни дивізії «Галичина», представники Бродівського та Червоноградського братств вояків ОУН-УПА,  активісти УНСО та інших громадських організацій, місцеве населення вшанували усіх полеглих у «Бродівському котлі» хвилиною мовчання. 

Присутні поклали квіти до підніжжя пам’ятника і спільно виконали Державний Гімн України. Продовжилися заходи біля пам’ятника полеглим бійцям УПА, що поблизу села Підгірці в Бродівському районі. Тут також відбувся поминальний молебень та покладання квітів. 

Окрім цього, на військовому меморіальному цвинтарі біля села Червоне на Львівщині відбулося урочисте перепоховання п’яти воїнів-дивізійників, які полягли у битві під Бродами 1944-го. Останки, які віднайшли пошуковці КП ЛОР «Доля», захоронили у одній братній могилі. Як зазначив заступник директора КП «Доля» Ярослав Онищук, імена бійців наразі невідомі, але є надія, що по порядкових номерах на солдатських жетонах їх вдасться встановити.

Священники відправили поминальне богослужіння у каплиці, встановленій на території кладовища. У момент захоронення у честь полеглих воїнів пролунав військовий салют. А присутні ветерани дивізії «Галичина» поклали до могил вінки та квіти.

Інформаційний центр УНСО