В Росії почався суд над Миколою Карпюком та Станіславом Клихом

В Росії почався суд над Миколою Карпюком та Станіславом Клихом

Середа, 16 вересня 2015, 12:30

 Слідчий Комітет РФ звинувачує викрадених громадян України, Миколу Карпюка та Станіслава Клиха, у численних вбивствах російських солдат у 1994-1995 роках, повідомляє "ZN.UA".

Слідчий комітет РФ звинувачує їх в участі у бойових діях під час Першої Чеченської війни в 1994-1995 році на боці Республіки Ічкерія. На думку СК РФ, Карпюк і Кліх нібито були бійцями батальйону "Вікінг", яким керував український націоналіст Олександр Музичко, відомий також як "Сашко Білий". Російські слідчі стверджують, що бійці батальйону "Вікінг" нібито несуть відповідальність за вбивство 30 російських солдатів і спробу вбити ще 15 інших у Грозному в період з 31 грудня 1994 року до 5 січня 1995 року. Обох українців затримали на території Росії в 2014 році. Слідчий комітет стверджує, що Карпюк був снайпером. При цьому він нібито також брав участь у конфліктах в Абхазії і Придністров'ї проти російських сил. Також російські слідчі звинувачують українця у вбивстві 11 російських солдатів на знак помсти за смерть одного з бійців "Вікінга". Крім того, згідно з версією Слідчого комітету, обоє обвинувачених були удостоєні ордену "Гордість народу" - найвищої нагороди Ічкерії. Колишні члени уряду чеченської Республіки Ічкерія, які нині живуть в Європі, заперечують це і стверджують, що таку нагороду отримав лише Музичко. Обвинувачення проти двох українців базується на зізнаннях Олександра Малофєєва, який назвав себе теж бійцем батальйону "Вікінг" і був засуджений у 2009 році до 23 років в'язниці за розбій у Новосибірську. За участь у війні в Чечні його судитимуть окремо.

В цей же час обвинувачення Слідчого комітету проти двох громадян України викликає сумнів, враховуючи, що відомство вже і раніше висовувало безпідставні і дивні обвинувачення проти українців. Зокрема, нещодавно глава Слідкому РФ звинуватив Яценюка у катуванні російських солдатів у Чечні. За його словами, воював український прем'єр у складі карального загону "Арго", а потім "Вікінг", яким керував Олександр Музичко. Ця заява викликала хвилю кепкування з російських слідчих в інтернеті. А в Чернівецькому університеті ж запевнили, що в 1994 році 20-річний Арсеній Яценюк здавав сесію, а не брав участь у війні.

Нагадаємо, що в Україні всі, хто добре знав Миколу Карпюка абсолютно впевнені в необґрунтованості висунутих звинувачень, оскільки знають, що у Чечні Миколи не було. Неодноразово про це говорив і діючий голова УНСО - Костянтин Вінницький. 

Не має сумнівів у абсурдності ситуації і у Ігоря Мазура, який у своєму вчорашньому коментарі Інформаційному Бюро "Правий", зазначив, зокрема, що "суд в Чечні перетворять на показовий процес над українськими націоналістами". 

Інформаційний центр УНСО