Захисники Кліха та Карпюка шукають свідків в Україні

Захисники Кліха та Карпюка шукають свідків в Україні

Вівторок, 12 січня 2016, 12:00

На процесі Карпюка-Кліха у Верховному суді Чечні в Грозному звинувачення продовжить надання своїх аргументів, в той же час захист ув’язнених в Росії українців Миколи Карпюка і Станіслава Кліха продовжує збирати в Україні свідчення їх невинуватості. Про це розповів в коментарі "Укрінформу" адвокат Ілля Новіков, який днями відвідав Київ.

"Зараз на суді працює звинувачення - надає свої матеріали. Захист тим часом продовжує працювати над пошуком доказів невинності наших підзахисних. У тому числі шукаємо в Україні свідків захисту. Сподіваюся, їх свідчення будуть переконливими", - сказав він.

Новіков нагадав, що йдеться про так званий "Новорічний штурм" Грозного 31 грудня 1994 року.

У зв'язку з такою датою не так просто знайти свідків, які можуть підтвердити, що 21 рік тому саме в цей святковий час спілкувалися з Карпюком, з Кліхом. З іншого боку, захист шукає в Україні тих, хто справді брав участь у Першій чеченській війні і сподівається, що суд погодиться допитати їх по відеозв'язку.

На думку адвоката, процес Карпюка-Кліха має закінчитись приблизно у березні-квітні.

За версією слідства, Кліх і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі збройних формувань самопроголошеної Чеченської Республіки Ічкерія.   

Нагадаємо, що 12 жовтня 2015 року у Верховному суді республіки Чечня, у Грозному, почався розгляд судом присяжних по суті справи Миколи Карпюка і Станіслава Кліха. Захист стверджує, що Карпюк і Кліх у тих бойових діях не брали участь.

УНА-УНСО співпрацює з захистом Миколи та Станіслава, та принагідно нагадує, що триває збір підписів під петицією Президенту України на сайті електронних петицій з вимогою сприяння звільненню Миколи Карпюка Та Станіслава Клиха на державному рівні. Допомогти привернути якомога більше уваги держаних діячів та громадськості України - першочергове завдання не лише кожного УНСОвця, а й усіх патріотів України. 

Інформаційний центр УНСО