Заява УНА – УНСО з приводу утворення Народного об’єднання «Майдан»

Заява УНА – УНСО з приводу утворення Народного об’єднання «Майдан»

Четвер, 26 грудня 2013, 00:00

За місяць масових акцій протесту за євро інтеграцію опозиція не досягла значимих перемог. Політики демонструють свою неспроможність ефективно діяти, співпрацювати з громадськістю та координувати протестний рух. Гасло Майдану «Банду геть!» не стало для опозиції визначальним напрямом її дій. Натомість ми бачимо подвійну гру більшості з лідерів опозиції з метою отримання політичних дивідендів.
Народ, якому набридло жити у злиднях та правовому «беспредєлі», використовується як технічний придаток до політичних «розборок». Останні заяви лідерів опозиції щодо відтермінування рішучих дій свідчать, що завдання, які були поставлені олігархами – виконані, а вимоги, що висунув народ, – проігноровані.

   Відкритими залишаються два питання: як розпустити Майдан та що робити з протестними настроями мільйонів українців. Рішення, яке обрала опозиція, – створити недолуге псевдо громадське об’єднання, яке назвала «Майдан».
Недолуге – тому що його «креативники» не провели перемовин з громадськістю, утворивши координаційну раду, склад та власна участь в якій стали несподіваною і для тих, хто увійшов у цю раду, і для тих, кого оминули увагою. Псевдо громадське – тому що, очолювати громадське об’єднання та складати керівний орган мають не парламентські політики, а громадськість: інтелектуальна, творча еліта, відомі та поважні фахівці. Роль політиків в такому об’єднанні – виключно отримувати настанови та обговорювати шляхи спільних дій.
   Парламентські політичні партії з одного боку нагально необхідні для роботи із владою, але з іншого – мають обмежені можливості, оскільки вимушені працювати виключно у правовому полі. Інша справа – широка громадськість, яка не має політичних повноважень та зобов’язань, а отже – має ширший простір для маневру, більший набір можливостей та інструментів для впливу на поточну ситуацію.
Україні потрібне справжнє громадське об’єднання, з обмеженою контрольованою участю політиків. Ми звертаємося до усіх без винятку громадських рухів, що є складовими Майдану та мають на меті не лише звільнення від нинішньої злочинної влади, але і формування принципово нового відповідального професійного керівництва держави. Ми звертаємося до наукової та творчої еліти, до студентів та професійних об’єднань, до діячів, яких вже почув та підтримав Українських Народ.
УНА – УНСО звертається до тих, хто вийшов на Майдан в перші дні, хто долучився після побиття студентів 30 листопада, хто без жодних роздумів підходили боронити Майдан 11 грудня. До тих, хто готовий діяти і чекає на конкретні кроки, а не на наступні вибори. Долучайтесь до нас і робитимемо разом прості та зрозумілі дії заради ПЕРЕМОГИ!

Україні – нову політичну еліту!