— Друже «Ольжич», давай все ж таки повернемось до 18 липня до похорону.
— Що до нього повертатися. Відбулась перша масова розправи спецпідрозділів міліції над безборонними людьми. Як я вже казав, якщо б тоді провели розслідування і покарали винних не було б багато подій які вони за собою потягнули. Про все, що відбувалось підчас похорону написано багато статей, кілька книжок і знято декілька документальних фільмів. УНА-УНСО навіть ініціювало громадське обговорення, аби «Чорний вівторок» став днем Українського духовенства, замученого окупаційними режимами. Краще вернутись до того, що відбувається сьогодні.
А сьогодні на Софійському майдані у Києві о 18.0 відбудеться молебень біля могили патріарха Володимира, і Святійший Філарет Патріарх Київський і всієї Руси-України відзначить медаллю «За жертовність та любов до України» учасників цих подій УНСОвців, волонтерів АТО та активістів Майдану, котрі ризикуючи власним життям і свободою, боролись за утвердження Помісної Української Православної Церкви та гідно відстоюють цілісність, свободу та незалежність України. На жаль кількох із них нагородять посмертно, це Лупиніс Анатолій Іванович, Музичко Олександр Іванович, Зайченко Руслан Петрович, Соловей Володимир Георгійович, Срібний Руслан Богданович, Авраменко Валерій. Також Шевченко Віталій – пропав безвісти в районі бойових дій. І головне за кого треба згадувати кожного дня як мінімум — це Карпюк Микола Андронович, який вже четвертий рік в російському полоні.
У травні 2016 року суд у Грозному (Чечня) засудив українців Станіслава Клиха і Миколу Карпюка, які нібито брали участь у Першій чеченській війні у 1994–1995 роках на боці чеченських повстанців, до 20 і 22,5 років позбавлення волі відповідно. Обидва українці всі обвинувачення категорично заперечують. За їхніми словами, вони ніколи не були в Чечні і не брали участі у бойових діях. У грудні 2017 року Росія відмовила у переданні Україні Клиха і Карпюка.
8 липня, на Майдані Незалежності у Києві провели акцію на підтримку Сенцова. Учасники акції також вимагали звільнення політв'язня Миколи Карпюка. Учасники акції, яка відбулася десять днів тому в Києві, пішли до посольства Німеччини і закликали канцлера ФРН Ангелу Меркель звернутися до президента РФ Володимира Путіна з вимогою звільнити політв'язнів.

— Друже «Ольжич», ми сьогодні згадали багато тем які хотілось би розкрити глибше, це і похорон Святішого Патріарха Володимира. Який потім назвали «Чорним вівторком». І Гонгадзе. Це і отримання томосу від Вселенського патріарха на автокефалію для православних України, та можливими релігійними конфліктами. А також політв'язня Миколу Карпюка. Також завтра двадцять пята річниця бою під Шромою…
— Так завтра двадцять пята річниця бою під Шромою. Основні заходи пройдуть у
Львові. Це ті дати які ми памятаємо і згадуємо. А ще треба згадати СЕТА 13-того липня йому б виповнилося 43 роки. УНСОвець, ветеран-доброволець, приймав участь в усіх згаданих подіях, в складі 81-ої оаембр воював у ДАПі де і загинув 19 січня 2015 р.

Але головне за кого треба згадувати кожного дня — це Микола Карпюк. У влади РФ немає людяності, тому навряд чи нам вдасться до них достукатися, але якщо закликати міжнародну спільноту, то може бути результат.
Розмову вів Ігор Крочак, учасник російсько-української війни, військовий історик і ветеран УНСО
«Слава нації — смерть ворогам!»