Недавнє ухвалення Верховною Радою України рішення про створення Антикорупційного суду в черговий раз засвідчило: процес демократизації та ринкових перетворень лише тоді починає набувати незворотнього характеру, коли вдається організувати дієвий тиск структур громадянського суспільства та центрів сили демократичного світу на нинішній правлячий клас. Саме тому ми, представники середнього класу Вінниччини — голови, депутати органів місцевого самоврядування, народні депутати, підприємці, керівники бюджетних закладів, фермери, журналісти, політики, громадські активісти, учасники АТО змушені щораз частіше вдаватися до солідарних дій для захисту конституційних прав та інтересів конкретних громадян і територіальних громад, незалежно від політичних поглядів та партійної приналежності. І робити це особливо наполегливо за відсутності в країні влади закону – єдиних для всіх верств населення правил поведінки.Нехай суди ухвалюють неправосудні рішення, судді керуються в своїх діях так званою корпоративною солідарністю (кримінально-корупційною), правоохоронні органи виконують злочинні замовлення, український парламент надає дотації олігархам з аграрної мафії, а фермерів давить податками, патріотів переслідують, а зрадники робляться мільярдерами і нахабно вимагають статусу «шановних людей». На конкретні прояви беззаконня ми маємо негайно відповідати рішучими, законними солідарними діями.
Сьогоднішня реальність неспростовно довела: локомотивом радикальних змін в країні може виступати лише союз середнього класу та органів місцевого самоврядування, тобто тих сил, які кровно зацікавлені в існуванні незалежної процвітаючої України, але не мають доступу до реальної влади.
І не дивно, що переважно в цих середовищах нині народжується й консолідується нова патріотична українська еліта, світогляд якої грунтується на українських і європейських цінностях. Саме тому ми активно підтримуємо тих, хто вже нині демонструє нетипові для нинішніх можновладців зразки поведінки: сміливість, рішучість, чесність, порядність, жертовність, відсутність розбіжності між словом і ділом …
Ми розповідаємо країні про свої проблеми тому, що вони лише зовні локальні, а насправді — загальнонаціональні.
Зараз Вінниччина нагадує Врадіївку напередодні соціального вибуху. Таке враження, що ми влітку не 2018, а 2013 року.
Ситуація ця типова для країни в цілому. Але має й свої особливості.
Одне можна сказати точно: в нашому регіоні химерно переплелись інтереси Кремля з інтересами місцевої аграрної мафії, що підім’яла під себе місцеву виконавчу гілку влади. До них — з тих чи інших причин — долучилися деякі столичні чиновники та народні депутати. Сполучною ланкою між цими «союзниками», позиції яких, загалом, не в усьому співпадають, виступає п’ята колона на чолі з сумновідомим кланом Калетніків.
Глава «сім’ї», Григорій Миколайович, судячи з посад осіб, які на нього працюють, поводить себе вже не просто як хазяїн Вінниччини. Проти цього колаборанта порушувались численні кримінальні справи, але розвитку не мала жодна. Це пояснюється «могутнім дахом». Калетнік давно працює в команді кума Владіміра Путіна Віктора Медведчука, який нині має статус особи практично недоторканної.
Нахабна, провокативна діяльність усіх вищезазначених чинників призвела до наростаючого суспільно-політичного напруження в краї.
Григорій Миколайович Калетнік може безкарно робити все: руйнувати учбові заклади, незаконно захоплювати десятки тисяч га української землі, незаконно збагачуватись. Цей колишній «спецназівець» Януковича, у якого на руках кров героїв Небесної Сотні, діє майже як російсько-терористичні загарбники на Донбасі. Лише там українська армія зупиняє ворога силою зброї. А на Вінниччині місцева виконавча влада руками судів та правоохоронних органів ламає через коліно громаду села Агрономічне; Держгеокадастр вчиняє кримінальні діяння, що відкривають шлях до ласої земельки резиденту кума Путіна. Тут за вказівкою Калетніка голова ОДА «визначає» в якому статусі перебувати Брацлавському і Чернятинському коледжам.
Усі ці неподобства чомусь відмовляються присікати та розслідувати правоохоронні органи. Натомість, вони ж «пресують» агрономіччан, що захищають свою власність, свою малу батьківщину. Місцевий адміністративний та апеляційний суди штампують незаконні ухвали, які дозволяють главі мафіозної «сім’ї» захопити 500 га ріллі та просто знищити громаду. Ми володіємо неофіційною інформацією, що кланово-олігархічні та просійські сили чинять тиск на Верховний Суд України в інтересах Калетніка.