11-го листопада в Національному військово-історичному музеї України урочисто відкрилась експозиція «Війни УНСО — Придністров'я, Абхазія, Чечня».
В експозицію увійшло багато цікавих та рідкісних матеріалів: бойові стяги, фотокартки, нагороди, форма, особисті речі бійців, відеоматеріали з тих гарячих точок і багато іншого.
Участь у презентації виставки взяли УНСОвці, грузини, чеченці та друзі організації. А почесними гостями в цей вечір у музеї стали добре відомі всім українським націоналістам та патріотам, безпосередні учасники тих буремних подій у різних країнах: Валерій Бобрович — нині Головний командир УНСО, майор «Макс» — учасник семи збройних конфліктів, Наталка Чангулі — військовий журналіст на Кавказі в 90-х роках, Ігор Мазур «Тополя» — бойовий офіцер, нині заступник Головного командира «УНСО».
«Два роки тому неймовірною була навіть думка про те, що така експозиція можлива» — сказав на відкритті полковник Бобрович.
Ігор Мазур «Тополя» під час свого виступу попросив вшанувати хвилиною мовчання пам'ять всіх загиблих побратимів.
"І тоді треба було, і тепер потрібно об'єднуватись з хорошими, а не проти поганих" — зазначив Ігор Мазур.
Один з офіцерів УНСО Олег Сільницький звернувся з привітанням до присутніх побратимів- іноземців, зазначивши, що «ми зараз не одні проти ворога, на поміч прийшли брати з Грузії, Ічкерії, Білорусі», подякувавши за їх героїчний безкорисний вклад в боротьбу проти спільного ворога.
«Смерті нема! В пам'ять дітям, правнукам, нащадкам лишається героїчний спадок їх батьків» — зауважив Олег Сільницький, більше відомий серед бойових товаришів, як майор Макс.
У відповідь від імені грузинських братів до присутніх звернулась Тамар Шовладзе, керівник Альянсу Балто-Чорноморських націй, згадавши про вісьмох загиблих під час війни у Грузії українців та грузинів, які віддали життя за Україну у війні, що триває нині.
«Грузинська нація підтримує Україну! Нормальне майбутнє для всіх нас — без Росії!» — резюмувала пані Тамар.
Нагадуємо, що виставка «Війни УНСО — Придністров'я, Абхазія, Чечня» триватиме у Національному військово-історичному музеї України до 5 грудня за адресою: м.Київ. пров.Кріпосний, 1, отже кожен бажаючий матиме нагоду ближче познайомитись зі сторінками визвольних змагань за участі славетних УНСОвців, більше дізнатись про ті нелегкі випробування, які випали на долю воїнів-побратимів під час захисту інтересів дружніх держав.
Інформаційний центр УНСО