Чи була УПА армією? За радянських часів про неї не казали інакше, ніж «банди». Кілька аркушів інфографіки можуть допомогти відповісти на це питання. Інфографіка охоплює хронологію лідерства, структуру та найбільші акції у Галичині, відзнаки, нагороди УПА схеми організації рою, чоти та сотні.
Кілька слайдів описують «війну після війни»: боротьбу УПА проти СРСР після закінчення Другої Світової війни та масштаб репресії проти УПА та її прихильників. Інфографіка не охоплює низку важливих тем, які потребують подальшого дослідження.
Усі слайди можна збільшити кліком.

1.Створення ОУН
Після Перших Визвольних Змагань українці не змогли втримати свою незалежність. У міжвоєнній Європі українські етнічні території були розділені між чотирма державами: СРСР, Польщею, Чехословаччиною та Румунією.
Однією з реакцій суспільства на такий стан справ було створення підпільних організацій, які своєю метою бачили незалежність України.
Найвідомішою серед них є Організація Українських Націоналістів. ОУН відкидала співпрацю з польським урядом, розбудовуючи натомість підпільну мережу.

2.Керівники ОУН
Одним з принципів ОУН як підпільної організації була чітка ієрархія. Голова ОУН керував всією організацією, як на українських землях, так і за кордоном. Крайовий провідник на українських землях очолював край. Керівники ОУН на ЗУЗ (Західньо-Українських Землях) відігравали провідну роль у визвольному русі 1930-хх років.

3.Структура ОУН в Галичині
Протягом 1930-хх років у Галичині ОУН займалась розвитком мережі та збільшенням кількості членів і прихильників. Ця діяльність була успішною. За 10 років кількість членів ОУН збільшилась з 600 до 9000, а кількість адміністративно-територіальних округ – з 5 до 13.

4.Акції ОУН в Галичині у 1933-36 роках
У міжвоєнний період члени ОУН здійснювали широкий спектр акцій. Найбільш поширеними були розповсюдження нелегальної української літератури, політичні демонстрації, насипання могил українським воїнам, культурні заходи, збройні акції та атентати, а також антишкільна та антимонопольна акції. Основною рушійною силою була студентська та шкільна молодь

5.Масштаби діяльності
Українська Повстанська Армія – це збройні сили українського підпілля, під час та після Другої світової війни.
УПА здійснювала тривалий опір найбільшим тоталітарним державам у ХХ столітті – Третьому Райху і Радянському Союзу. Ця боротьба була б неможливою без підтримки населення, чіткої ідеї, структури та жертовності і витривалості вояків.

6.Функційні відзнаки УПА
Функційна система в УПА виникла через великий брак кваліфікованих кадрів старшин і підстаршин та вводилась для упорядкування старшинства в УПА.
У функційній системі кожен стрілець, який зумів успішно командувати в бойових умовах, займав відповідну посаду, хоч і не мав для цього формальної підготовки чи відповідного військового звання. Найближчою історичною аналогією може слугувати організаційна структура сотень самооборони Майдану під час зими 2013-2014 рр.

7.Старшинські школи УПА
Діяльність УПА була можливою лише за наявності кваліфікованих військових кадрів. Їх постійно не вистачало, тому з метою підготовки власних командирських кадрів було організовано старшинські школи. З середини 1943 до 1944 року вони підготували майже 900 випускників, які зайняли провідні позиції в УПА.